שי בלימן

8.6.1962-24.6.1982
 
 

בנם בכורם של רחל ואברהם, נולד ביום ו’ בסיוון תשכ”ב 8.6.1962 ) בתל-אביב. )
בשי התגשם השילוב של נער אהוד – פעיל וחברותי, בעל חוש הומור, מבריק ותלמיד מצטיין.
מנעוריו ניכר בשי שהוא ברוך כשרונות. הוא סיים את לימודיו התיכוניים ב”אליאנס” – כל ישראל חברים בהצטיינות, במגמה הקשה ביותר של לימודים מוגברים של מתימטיקה, פיסיקה, אנגלית וצרפתית, ובמקביל השתתף בקורסים ל”נוער שוחר מדע” באוניברסיטת תל-אביב.
שי היה חברותי מאוד. השילוב של חוש ההומור המשובח עם החיוך והאישיות הנעימה, המוכנות בכל עת לחלוק מן הידע שלו ולסייע לחבריו – הפכו אותו לאהוד ומוקף חברים. הוא היה חבר בתנועת “הצופים” בשבט “אביב” ואף עסק שנה בהדרכה.
שי חויל לצה”ל בסוף אוקטובר 1980 , אך קיבל דחיית שירות והועבר לעתודה האקדמית.
הוא היה לסטודנט הראשון ששילב לימודי תואר ראשון במתימטיקה וראיית חשבון באוניברסיטת תל-אביב.
כשפרצה מלחמת שלום הגליל גויס שי לשירות מילואים פעיל במסגרת גדוד נח”ל סדיר, ונשלח ללבנון. על אף הזמן הקצר ששירת ראו בו מפקדיו “חייל בעל אישיות מיוחדת אשר הקרינה על סביבתה, מסור ודואג לחבריו” וציינו כי “שי היה בחור מבריק – גם במסגרת
הצבאית בלטה יכולתו בארגון רוח צוות בזמן לחימה ושיחות אנושיות בזמן רגיעה”.
ביום ג’ בתמוז תשמ”ב ( 24.6.1982 ), כשבועיים בלבד לאחר שמלאו לו עשרים, נפל שי בקרב בלבנון במלחמת שלום הגליל, והובא למנוחת עולמים בבית-הקברות הצבאי בקריית שאול. הוא השאיר אחריו הורים ואחות.
במכתב תנחומים למשפחה השכולה, ציין מפקדו הישיר, כי שי היה “בחור מבריק – גם במסגרת הצבאית בלטה יכולתו בארגון רוח צוות בזמן לחימה ושיחות אנושיות בזמן רגיעה”.
מדי שנה נערכת לזכרו תחרות עבודות במתימטיקה ובמדעי המחשב, מטעם הפקולטה למדעים מדוייקים באוניברסיטת תל-אביב. כמו כן, פרסמו הפרופסור שלמה ברויאר ופרופסור גדעון צבס מבית-הספר למתימטיקה באוניברסיטת תל-אביב, ספר בנושא “מתימטיקה משולבת מחשב במעבדה נומרית”, והקדישו אותו לזכרו של שי.
עוצבת “מגן” הוציאה לאור חוברת, ובה דברים לזכרו.