אביה מלכה

8.6.2001-9.3.2002
 
 

אביה מלכה נולדה בי”ז בסיוון תשס”א (08.06.2001) ביוהנסבורג שבדרום אפריקה, שם שהו הוריה בשליחות מטעם חברת אל על.
בתחילת חודש מרץ 2002 הגיעה משפחת מלכה מדרום אפריקה לישראל, לחתונת הדוד נועם, אחיה של רות. את שבת החתן קיימה המשפחה המורחבת במלון ג’רמי בנתניה.
במוצאי שבת, כ”ו באדר תשס”ב (09.03.2002), סביב השעה 20:30, תקפו שני מחבלים פלסטינאים עוברי אורח בכניסה למלון “ג’רמי”, הסמוך לחוף הים בנתניה. המחבלים ירו ברובי סער והשליכו רימונים לעבר אורחי המלון, כולם בני משפחתה של רות, אמה של אביה התינוקת. בהתקפת המחבלים נהרגו שני אנשים, ביניהם התינוקת אביה שישבה בעגלתה. כאשר התחילו היריות מיכאל (מישל) הספיק להוציאה מהעגלה ולאחוז בה, אך אביה הועפה מזרועותיו והושלכה למרחק. אביה הקטנה נפגעה אנושות בראשה ובבטנה מההדף ומרסיסי הרימונים שהושלכו על ידי המחבלים. אביה הוחשה לבית חולים לניאדו בנתניה שם היא עברה מספר ניתוחים במאמץ להציל את חייה. לקראת חצות לילה העבירו את אביה לבית חולים שיבא במטרה לנתח אותה בראשה, אולם בדרך חלה הרעה במצבה ומחמת הפגיעה האנושה, היא איבדה דופק והוסעה בדחיפות לבית חולים שניידר בפתח תקווה. בבית חולים שניידר, לאחר מאמצי החייאה מרובים, נקבע מותה. בין הפצועים היה גם אבי המשפחה, מיכאל (מישל) שנפגע קשה בהתקפת הטרור ואושפז למשך כמה חודשים בבית חולים שיבא.
אביה הייתה רק בת תשעה חודשים במותה. אביה הובאה למנוחות למחרת ביום ראשון בבית העלמין “ירקון” בתל אביב. אביה הייתה אחותם הקטנה של דורין, חמדת, הודיאל, צוריה ואיתיאל ( איתיאל נולד שנה לאחר האסון).

אביה החייכנית והמתוקה-תמיד נזכרך ביופייך ובצחוקך המתגלגל!
נומי פרח, נומי, נומי, ילדה קטנה!
יהי זכרך ברוך!