רפאל לוינזון

27.7.30-29.10.69
 
 

סרן

לוינזון, רפאל (“רפי”)

בן יוסף ומרים. נולד ביום ב’ באב תר”ץ (27.7.1930), בקניגסברג שבגרמניה ועלה עם משפחתו לארץ בשנת 1933. רפי סיים את לימודיו בבית-הספר התיכון “שלוה” בתל-אביב וקיבל תעודת בגרות. בתקופת לימודיו אהב מאוד מקצועות ריאליים, כמתימטיקה ופיסיקה, הרבה לעסוק בספורט, בעיקר באתלטיקה קלה, וזכה בתעודות הצטיינות רבות. כן היה חבר באגודת הספורט “מכבי”. כשהיה בן 15 הצטרף לגדודי הנוער של ה”הגנה”, היה פעיל בהם מאוד ואף מונה לתפקיד של מפקד-כיתה.
רפי התגייס לצה”ל באפריל 1948, מונה סמל-חבלה בחטיבת “גולני” והשתתף בפעולות חבלה ומיקוש רבות. עם תום הקרבות הצטרף לחיל-האויר, סיים את קורס הטיס השלישי ולאחר תקופה
של פעילות מונה מדריך טיס בבית-הספר לטיסה. בשנת 1950 הצטרף לצבא הקבע ובשנת 1952 השתחרר והצטרף לחברת “אל על”. רפי הפך להיות אחד מראשוני הקברניטים של החברה. בשנתיים האחרונות למד באוניברסיטת תל-אביב כלכלה והצטיין בלימודיו. 17 שנה שירת במילואים וכפעם בפעם היה נקרא לתרום את חלקו בהגנה על המדינה. ביום י”ז במרחשון תש”ל (29.10.1969), נפל בעת מילוי תפקידו. השאיר אישה ושני ילדים. בנפלו היה בדרגת סרן. הובא למנוחת-עולמים בבית-הקברות הצבאי בקרית-שאול.
להנצחת שמו תרמה חברת “אל על” מלגת לימודים בבית-הספר “אורט”, המוענקת מדי שנה בשנה לילדים מחוננים, מעוטי-יכולת.